GELNARtex

CZE UK DE RU
Výrobce tepelně odolných
a žáruvzdorných ochranných pracovních oděvů
...přizpůsobíme se individuálním potřebám zákazníků... ...vyrábíme i v malých sériích... ...dodáváme v exportních brašnách... ...dopravíme naše zboží v čas a kamkoliv...

Zobrazit produkty

Základní rozdělení produktů

NOMEXNomex, meta-aramidové vlákno se silnou odolností proti vysokým teplotám. Při 175°C zůstává vlákno bez ztráty pevnosti, při 370°C se začne rozkládat a při 400°C zuhelnatí. Vlákno je odolné proti organickým chemikáliím, alkáliím, bělidlům a záření beta a gama. Používá se na ochranné oděvy, speciální šicí nitě, filtry, padáky, rukavice a boty.

ARAMIDAramid je pevný žáruvzdorný (krátkodobě až 500°C) syntetický materiál, používá se v leteckém průmyslu a v armádě, na výrobu neprůstřelných vest a jako náhražka azbestu. Má velmi vysokou pevnost v tahu (5x větší než ocel), vysokou odolnost proti proříznutí a je samozhášecí. Název vznikl zkrácením názvu „aromatický polyamid“.

PREOPreox je směs z aramidových a uhlíkových vláken odolávající vysokým teplotám (krátkodobě až 900°C) a má velmi dobré tepelné izolační vlastnosti.

ALUAlu se používá k označení materiálů, které jsou potaženy vrstvou hliníku, která zabezpečuje odraz podstatné časti tepelného záření (až 90% v závislosti od kvality povrchu) do okolí a tím se materiál přehřívá velmi pomalu. Díky této úpravě odolávají výrobky ještě vyšším teplotám (krátkodobě až 1100°C dle struktury materiálu, nosného materiálu apod.).

GELNARtex

Adresa

Opavská 117, 747 21 Kravaře
Mobil: +420 603 549 427
E-mail: info@gelnartex.cz

ÚvodO násProduktyTechnická dokumentaceFotogalerieKontakty

copyright © 2011 www.gelnartex.cz Vytvořil: Martin Tomášek