GELNARtex

CZE UK DE RU
Výrobce tepelně odolných
a žáruvzdorných ochranných pracovních oděvů
...přizpůsobíme se individuálním potřebám zákazníků... ...vyrábíme i v malých sériích... ...dodáváme v exportních brašnách... ...dopravíme naše zboží v čas a kamkoliv...

Zobrazit produkty

PRODUKTY » ALU » ALUKAP

"Celohlavová" kukla přes ochrannou přílbu, je doplňkovou součástí ochranného oděvu ALUGAR proti tepelným rizikům na ochranu hlavy, zátylku a částečně i plic. Kukla je doplněná zlatým pokoveným vrstveným sklem o rozměrech 250x150x4,5mm, který je usazen v hlinikovém rámečku. Konstrukce upevnění (rám pruzoru + sklo), umožňuje jednoduchou výměnu (dodává se také jako samostatné náhradní díly. Poskytuje ochranu proti sálavému teplu, žhavému kovu a postřiku jisker.

Kukla se jednoduše navleče na ochrannou přílbu a svou univerzální konstrukcí se na ni volně uchytí. Používají se v kombinaci s pracovním oděvem se sníženou hořlavostí a nebo v kombinaci s jinými doplňky ochrany, dle prostředí a stupně ochrany.

Základní technické údaje

1

Použití:

Pohliníkovaná kukla je určená na ochranu celé hlavy a ramen před krátkodobými účinky tepelných rizík s důrazem na sálavé teplo a postřik taveninou. Používá se na průmyslových pracovištích, kde praktická konstrukce a materiál, ze kterého je zhotovena, zabezpečují účinnou ochranu před extrémními tepelnými riziky. Používá se samostatně nebo v kombinaci s jinými doplňky podle prostředí a stupně požadované ochrany.

Střih:

Kukla se vyrábí v univerzální velikosti pro přílby se zvýšenou tepelnou odolností. Délka přední části je min. 500 mm,zadní min. 320 mm.

Šití:

Všechny venkovní švy jsou zhotovené z 100% Kevlar®- ových nití, zaručující mimořádnou pevnost a nehořlavost.

Material:

 

vrchní část:

Skelná vlákna (380-450g/m²) s pohlinikovanou (reflexní) úpravou, chrání před sálavým teplem a postřikem taveninou.

rámeček:

Speciální hlinikový rámeček s prolisy pro dobré uchycení a výměnu dvouvrsvého, zlatem pokoveného skla.

pruzor:

Zlaté pokovené vrstvené sklo o rozměrech 250x150x4,5mm Odolný kontaktním teplotám do cca. 800°C.

Další možnosti úprav:

vrstvené provedení izolačního materálu podle stupně rizika a požadovaného stupně ochrany, zákaznické úpravy střihu, volba materiálu aj. dle norem EN.

1

1

2

2 + 3

3

zpět na rozdělení ALU produktů

GELNARtex

Adresa

Opavská 117, 747 21 Kravaře
Mobil: +420 603 549 427
E-mail: info@gelnartex.cz