GELNARtex

CZE UK DE RU
Výrobce tepelně odolných
a žáruvzdorných ochranných pracovních oděvů
...přizpůsobíme se individuálním potřebám zákazníků... ...vyrábíme i v malých sériích... ...dodáváme v exportních brašnách... ...dopravíme naše zboží v čas a kamkoliv...

Zobrazit produkty

PRODUKTY » ALU » DOPLŇKY

PRODUKTY » ALU » NOMKAP

Velmi kvalitní kukly vyrobené z materiálu NOMEX®, jehož největší předností je nehořlavost. Tyto typy kukel jsou používané zásahovými hasičskými jednotkami a policií po celém světě. Kukly jsou vyráběny v několika typech. Velikost je univerzální. Matriál: 100% NOMEX®. Dodává se v barvách tmavě modré a béžové.

Základní technické údaje

111

Použití:

Ochrana obličeje a hlavy proti popálení.

Střih:

Oválný otvor pro oči, vel. univerzální

Šití:

Všechny venkovní švy jsou zhotovené ze 100% Kevlar®- ových nitíí, zaručující mimořádnou pevnost a nehořlavost.

Material:

100% NOMEX® 270g/m²

Další možnosti úprav:

oválný otvor s gumou, oválný otvor pro oči a nost, otvory pro oči, dvoubarevná kombinace, zákaznické úpravy střihu, aj. dle norem EN.

511

122

322

222

421

zpět na rozdělení ALU produktů

PRODUKTY » ALU » ALUARM

Rukávnik "ALUARM", je jako samostatná součást oděvu proti tepelným rizikům pro ochranu předloktí. Rukávnik neomezuje pohyb a poskytuje pottřebnou ochranu. Zakončení rukávníku je na obou stranách všitou gumou.

Používá se v méně rizikovém prostředí, na pracovištích kde se nevyžaduje nošení plášťů a celohliníkových obleků. Poskytuje spolehlivou ochranu s důrazem na sálavé teplo, drobný postřik žhavého kovu a jisker. Vyrábí se v univerzální velikosti s délkou od 30cm.

Základní technické údaje

23

Použití:

Rukávnik "ALUARM" je určený pro ochranu předloktí před krátkodobými účinkami extrémních tepelných rizik s důrazem na sálavé teplo a postřikem roztaveným kovem. Používá se v kombinaci s pracovním oděvem se sníženou hořlavostí a nebo v kombinaci s jinými doplňky ochrany, dle prostředí a stupně ochrany.

Střih:

Volný, jednoduchý střih, ukončen na obou stranách všitou gumou. Vel. univerzální s délkou od 30cm.

Šití:

Všechny venkovní švy jsou zhotovené z 100% Kevlar®- ových nití, zaručující mimořádnou pevnost a nehořlavost.

Material:

Skelné vlákna (380-450g/m²) s pohlinikovanou (reflexní) úpravou, chrání před sálavým teplem a postřikem taveniny.

Další možnosti úprav:

vrstvené provedení izolačního materiálu, zapínání na kovové, suché uzávěry („suchý zip“) nebo kovovými sponami („druky“), podle stupně rizika a požadovaného stupně ochrany, zákaznické úpravy střihu dle norem EN.

23

23

zpět na rozdělení ALU produktů

PRODUKTY » ALU » ALUPRON

Zástěra „ ALUPRON“ s náprsenkou, je jako samostatná část oděvu proti tepelným rizikům. Zástěra poskytuje volnost pohybu a přirozenou vzdušnost. Uchycení na tělo je pomocí kožených pásků po stranách ve výšce pasu a nastavitelným kožený páskem, okolo krku.

Používa sa v méně rizikovém prostředí, na pracovištích, kde se nevyžaduje nošení ochranných plášťů a celohlinikových obleků.. Zástěra umožňuje volný pohyb při poskytnutí spolehlivé ochrany s důrazem na sálavé teplo, drobný postřik žhavého kovu a jisker. Vyrábí se v univerzální šířce 80cm s délkou I - 120 cm, II - 130 cm, III - 135 cm a IV - 140 cm.

Základní technické údaje

11

Použití:

Pohliníkovaná zástěra "ALUPRON" je určená pro ochranu trupu a části nohou před krátkodobými účinky extrémních tepelných rizik s důrazem na sálavé teplo a postřikem roztaveným kovem. Používá se v méně rizikovém prostředí, na pracovištích, kde není možné nebo se nevyžaduje nošení ochranných plášťů. Používá se kombinaci s pracovním oděvem se sníženou hořlavostí a nebo v kombinaci s jinými doplňky ochrany, dle prostředí a stupně ochrany.

Střih:

Volný, jednoduchý střih, v šířce 80cm se 4 různými délkami.

Šití:

Všechny venkovní švy jsou zhotovené z 100% Kevlar®- ových nití, zaručující mimořádnou pevnost a nehořlavost.

Material:

Aramidové vlákna, 370-450g/m² (Kevlar®) s pohlinikovanou (reflexní) úpravou, chrání před sálavým teplem a postřikem taveninou ,nebo v celokoženém provedení.

Další možnosti úprav:

volba tloušťky (hustoty) materiálu 370 - 450g/m² (Kevlar®), kovové, kožené, bavlněné popruhy, podle stupně rizika a požadovaného stupně ochrany, zákaznické úpravy střihu dle norem EN.

11

zpět na rozdělení ALU produktů

PRODUKTY » ALU » ALUGAM

Pohliníkované gamaše poskytují ochranu nohou a vrchní části obuvi před všemi tepelnými riziky – sálavým teplem, jiskrám a rozstřikem roztaveného kovu. Optimální doplněk ke všem druhům obleků ALUGAR v systému ochranného oděvu. Gamaše se upínají v lýtkové části pomocí univerzálního uzávěru (tzv. "suchý zips") nebo volitelně sponami (tzv. „druky“).

Používají se v rizikovém průmyslovém prostředí, jako optimální doplněk plášťů aj. typů obleků ALUGAR. Gamaše nemají vliv na pohyb pracovníka a poskytují mu spolehlivou ochranu před všemi druhy tepelných rizik s důrazem na sálavé teplo a postřik taveninou. Gamaše se vyrábějí v univerzální velikosti a dokážou se přizpůsobit na všechny velikosti bot.

Základní technické údaje

11

Použití:

Používají se v průmyslu, kde konstrukce a volba materiálu zabezpečují spolehlivou a účinnou ochranu před tepelnými riziky a v kombinaci s pracovním oděvem se sníženou hořlavostí a nebo v kombinaci s jinými doplňky ochrany, dle prostředí a stupně ochrany.

Střih:

Praktický a vzdušný střih je ve srovnání s kalhotami nebo kalhotovými návleky jednodušší a pohodlnější. Vel. univerzální.

Šití:

Všechny venkovní švy jsou zhotovené ze 100% Kevlar®- ových nití, zaručující mimořádnou pevnost a nehořlavost.

Material:

Aramidové vlákna, 380-450g/m² (Kevlar®) s pohlinikovanou (reflexní) úpravou, chrání před sálavým teplem postřikem taveninou. Odolnost proti kontaktnímu a sálavému teplu do cca. 800°C, krátkodobě až 1000°C.

Další možnosti úprav:

až 3 vrstvé provedení pohlinikovaného materiálu (380,420 a 450g/m² ), podle stupně rizika a požadovaného stupně ochrany, zákaznické úpravy střihu dle norem EN.

11

11

zpět na rozdělení ALU produktů

GELNARtex

Adresa

Opavská 117, 747 21 Kravaře
Mobil: +420 603 549 427
E-mail: info@gelnartex.cz

ÚvodO násProduktyTechnická dokumentaceFotogalerieKontakty

copyright © 2011 www.gelnartex.cz Vytvořil: Martin Tomášek